Новина


Рубки догляду у молодняках – важливий етап у формуванні високопродуктивних та стійких насаджень

Для створення високопродуктивних та стійких насаджень, здійснюють відповідні лісогосподарські заходи, зокрема проведення рубок догляду. Рубки догляду проводяться шляхом періодичного вирубування
дерев, подальше збереження яких у складі насаджень недоцільне.
Рубки догляду можуть бути таких видів: освітлення,
прочищення, проріджування, прохідна рубка.
Важливо своєчасно проводити рубки догляду, особливо у молодняках. З моменту переведення незімкнутих лісових культур в покриту лісом площу проводять перший етап рубок догляду – освітлення, яке проводиться у віці насаджень до 10 років. Метою освітлення є формування деревостанів бажаного складу та густоти, а також забезпечення участі головної породи в деревостані, що відповідає конкретним лісорослинним умовам та призначенню створюваного деревостану.
Наступним етапом догляду є рубки прочищення, що проводяться у віці насаджень 10-20 років. Саме під час здійснення прочищення забезпечується склад і рівномірне розміщення дерев головної породи на площі, формується оптимальна структура деревостану та регулюється кількісне співвідношення окремих порід.
Розуміючи важливість вчасного проведення рубок догляду в молодняках, лісівниками Дніпровсько-Тетерівського державного лісомисливського господарства з початку цього року вже проведено освітлення на площі 12 га та прочищення – 4 га.