Новина


Вирощування стандартних сіянців лісових порід – запорука високопродуктивного деревостану

Одним з головних завдань ведення лісового господарства є відтворення лісів, яке спрямоване на створення високопродуктивних та з високими захисними властивостями деревостанів.
Відтворення лісів здійснюється шляхом відновлення лісових ділянок, що були вкриті лісовою рослинністю. По Дніпровсько-Тетерівському ДЛМГ воно здійснюється переважно штучним способом, а саме створенням лісових культур методом садіння садивного матеріалу.
З цією метою лісівниками Дніпровсько-Тетерівського ДЛМГ створено умови контрольованого середовища – дерев’яні короба, заповнені відповідним грунтовим субстратом, системою поливу, затіняючими матеріалами. Весною, коли грунт добре прогрівається в короба висівається насіння основних лісоутворюючих порід, переважно сосни звичайної.
Вирощування якісних сіянців лісових порід – це важка та кропітка праця справжніх фахівців цієї нелегкої справи. Адже для цього необхідно відповідально та якісно виконати комплекс відповідних заходів, зокрема, вчасно проводити полив та догляд за сіянцями, для запобігання грибковим захворюванням обробляти їх фунгіцидними препаратами тощо.
Результатом виконання цих заходів є вирощений стандартний посадковий матеріал (сіянці), що з настанням оптимальних погодних умов висаджується на лісокультурні площі, де в майбутньому з них виростуть високопродуктивні деревостани.
На разі в Дніпровсько-Тетерівському ДЛМГ площа посівів у коробах становить 0,06 га.